Shopping Cart: 0 Products

Zestaw talerzy “Skamieliny” proj. Eryki Trzewik Drost

Zestaw talerzy szklanych zwanych „Skamieliny” produkcji Huty Szkła Gospodarczego Ząbkowice. Autorem projektu jest pani Eryka Trzewik Drost. Datowane są na lata 70 XX wieku.
W skład kompletu zaliczamy jeden centralny duży talerz o średnicy 24 cm i sześć małych talerzyków deserowych o średnicy 14 cm.

Zakup owych „Skamielin” odbył się późnym wieczorem w serwisie aukcyjnym. Był to mój pierwszy poważny zakup pod względem finansowym. Uzupełnił moją skromną kolekcję szkła użytkowego. O zakupie zadecydował ich kolor. Zieleń „Skamielin” budzi nie tylko mój zachwyt, ale również moich gości. „Skamieliny” prezentują się bajecznie, od spodu czuć na opuszkach palców prasowany motyw skamielin, a forma prezentowana z przodu zachwyca oko gładkością i motywem. Wybarwienia talerzy deserowych z którymi spotkałam się wcześniej to: bezbarwna, zielona oraz pomarańczowa. Główną cechą tego produktu prócz motywu prasowanego są nie regularne ranty. Liczę na to, że kiedyś będę szczęśliwą posiadaczką „Skamielin” koloru pomarańczowego, jak na razie cieszę się niezmiernie z obecnie posiadanych barwionych w masie o kolorze zieleni.

Autor:

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: