Shopping Cart: 0 Products

Garnitur kawowy „Nefryt” proj. Adama Sadulskiego

W skład zestawu wchodzi dzbanek, mlecznik, cukiernia oraz sześć bądź dwanaście filiżanek z podstawkami. Sygnowany od spodu “Mi” z charakterystycznym wybitym napisem Nefryt od spodu na dzbanku. Dzbanek jak i cukiernica ma kształt kulisty, filiżanki pojemne z wygodnym uchwytem. Cały serwis wydaje się masywny, ale jest bardzo poręczny i wygodny w użytkowaniu. Wykonany jest z porcelitu szkliwionego, a następnie malowany. Wybarwienie serwisu przypomina mi skupisko mikroskopijnych zwierzątek bliżej nie określonych tworząc niepowtarzalny wzór. Wiem, że nie każdy przepada za tego typu wzorem malowania, mnie on przypadł do gustu po przez to, że malowanie jest niepowtarzalne, a zarazem starające się zachować pewien wzór dla określonego fasonu. Warto wiedzieć, że zakład w Mirostowicach zajmował się wyrobem takich produktów jak: butelki i karafki, bigośnice, nawilżacze, serwetniki, popielnice, wazony, świeczniki, bibeloty okolicznościowe i reklamowe, lampy, patery, kufle, imbryki czajniki itp.

Fasony serwisów kawowych, które zostały wyprodukowane przez Mirostowickie Zakłady Porcelitu to: „Wojtek”, „Topaz”, „PSP”, „Opal”, „Novi”, „Zośka”, „Kasia”, „Jaś”, „Fin” i „Agat”.

W swoim zbiorze posiadam prezentowany serwis i drugi który jest niepełny i zapewne pójdzie w świat.

źródło:

https://desa.pl/pl/auctions/342/desa-living-obiekty-z-okresu-prl-i-kolekcja-designu-beaty-bochinskiej-30-czerwca-2016-godz-19?price_from=&price_to=&price_currency=PLN&number=&types[0]=art&limit=30&sort=&redirect=1&page=2

Autor:

2 komentarzy

    1. Pani Moniko, prezentowane przedmioty na naszym blogu przynależą do naszej kolekcji i nie są na sprzedaż. Nie mniej jednak liczę ze uda się Pani zakupić owy serwis.
      Pozdrawiamy serdecznie 🙃

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: