„Skamieliny” Eryki Trzewik Drost

Zestaw talerzy szklanych zwanych „Skamieliny” produkcji Huty Szkła Gospodarczego Ząbkowice. Autorem projektu jest pani nazwiskiem Eryka Trzewik Drost. Datowane są na lata 70 XX wieku.

W skład kompletu zaliczamy jeden centralny duży talerz o średnicy 24 cm i sześć małych talerzyków deserowych o średnicy 14 cm.

Zakup owych „Skamielin” odbył się późnym wieczorem, zupełną beztroską i ogromną chęcią ich posiadania.  Był to mój pierwszy poważny zakup pod względem finansowym  Uzupełnił moją niemałą aczkolwiek skromną kolekcję szkła użytkowego. O zakupie przeważył ich kolor. Zieleń „Skamielin” budzi nie tylko mój zachwyt, ale również moich gości.

„Skamieliny” prezentują się bajecznie, od spodu czuć na opuszkach palców prasowany motyw skamielin, a forma prezentowana z przodu zachwyca oko gładkością i motywem. Wybarwienia talerzy deserowych z którymi się spotkałam to: bezbarwna, zielona oraz pomarańczowa. Główną cechą tego produktu prócz motywu prasowanego są ranty nie regularne.

Liczę na to, że kiedyś będę szczęśliwą posiadaczką „Skamielin” koloru pomarańczowego, jak na razie cieszę się niezmiernie z obecnych barwionych w masie o kolorze zieleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *