Serwis kawowy „Karolina” projektu Adama Sadulskiego

Prezentowany serwis kawowy projektu Adama Sadulskiego wyrobu Zakładu Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej ma dla mnie szczególne znaczenie. Datuje się go na rok 1965.

Malatura owego serwisu była różna. Spotkałam go wybarwieniu pastelowym, żółtym, zielonym, niebieskim i w malowaniu autorskim. Owy serwis ma delikatny marmurkowy wzór z delikatnym kolorem zieleni z akcentem złocenia. Kolor się pięknie mieni w promieniach słonecznych.

Po mimo częstego wykorzystywania wzoru marmurkowego, uważam że prezentowany serwis wygląda w nim bardzo dobrze. Kolor serwisu jest stonowany, nadając mu jednocześnie szyku i elegancji.
W skład zestawu zaliczamy podstawki pod filiżanki, filiżanki, dzbanek, mlecznik i cukiernicę.

Mój serwis posiada braki w komplecie. Domniemam, że był prawdopodobnie na 12 osób. Dzbanek jest duży i pojemny z wygodnym uchwytem. Mlecznik należy do jednych z największych których posiadam z serwisu – z serwisu Włocławka minimalnie jest mniejszy. Co do filiżanek, są maciupeńkie 6,7 cm. Dosłownie jak by należało się delektować nad pitym trunkiem. Do serwisu przynależy również cukiernica z przykrywką na wzór górnej części dzbanka. Sygnowany na spodzie znak wytwórni: Karolina MADE IN POLAND.

Doskonale pamiętam dzień w którym otrzymałam go od mamy mojego przyjaciela, zupełnie całkiem nie dawno. Był to jej prezent, który otrzymała w dniu ślubu. Przebył ze mną 800 km i przy najbliższej okazji odwiedzin, miałam pokazać zdjęcia jego widniejącego wraz z innymi moimi serwisami. Od samego początku był dla mnie cenny, tak samo jak była w moim życiu jego właścicielka i nic w tej kwestii się nie zmieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *